Barcode: 87153569
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 20.2 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Room (23% vet) 87%, water, gemodificeerd maïszetmeel, verdikdingsmiddel (E466)
Additives
e466
Related Products in Dairies
Elben
Elben, Laiterie des Bas-Vignons
B NOVA 3
Lait fermenté
Chergui, Laiterie des Bas-Vignons
B NOVA 1
Beurre doux
La Payse
E NOVA 4
Coupelle crème saveur café
Gerlinéa,Nutrition & Santé
NOVA 4
Beurre Pasteurisé SL
SL
E NOVA 2
Milical LCD - Crème Au Caramel
Milical
D NOVA 4
Beurre Demi Sel
Beurrerie Devilloise
E NOVA 2
Lait Frais
Laiterie des Bas-Vignons
C NOVA 1
Baby croissance 3
Candia
NOVA 4
Beurre doux
Beurrerie Devilloise
E NOVA 2
Beurre doux Carillon
Carillon
E NOVA 2
RAIB
Laiterie des Bas-Vignons, Raïb
B NOVA 3