Barcode: 8712800000389
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 113.0 kcal |
| Fat | 8.2 g |
| of which saturated | 5.8 g |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Room 10% vet (77%), halfvolle melk, gemodificeerd tapioca - zetmeel, stabilisator: carrageen.
Allergens
milk
Additives
e407
Related Products in Dairies
Cheezy does it, american pasteurized cheese snack, american
E NOVA 4
Whole milk ricotta cheese, ricotta
C NOVA 4
Cheezy Does It
E NOVA 4
Shredded Sharp Cheddar Cheese
Food Club
D NOVA 4
Mild cheddar cheese sticks, mild cheddar
D NOVA 3
Cheezy does it, sharp cheddar pasteurized cheese snack, sharp cheddar
E NOVA 4
Swiss pasteurized process cheese product singles, swiss
E NOVA 4
Food club, cheezy does it, pasteurized cheese snack, american, american
Food Club
E NOVA 4
Cheddar Pasteurized Cheese Snack
E NOVA 4
Part-skim ricotta cheese, ricotta
C NOVA 4
2% reduced fat milk
Clear Value, Topco Associates Inc.
B NOVA 1
Grated Parmesan Cheese
E NOVA 3