Barcode: 8717982000202
Room yoghurt Stracciatella
by Almhof
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 154.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 12.6 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
roomyoghurt, suiker, 2,2 % pure chocoladestukjes (cacaomassa, cacaoboter, suiker), zetmeel, citronensapconcentraat, natuurlijk vanille aroma
Related Products in Dairies
PROTEIN MANGO YOGURT
Melkunie
A NOVA 4 Eco-Score B
EDEKA BUTTER Hansano Butter 250g 2.29€ 1kg 9.16€
EDEKA,Hansano
E NOVA 2 Eco-Score D
Lait
Alsace lait
B NOVA 1 Eco-Score B
Jihočeský cottage natur
Madeta
C Eco-Score D
Yaourt Pêche-Passion
Milbona
C NOVA 4
Liégeois au café
Le Fromager Des Halles
D NOVA 4 Eco-Score B
Reduced Fat Greek Yogurt Plain
Cabot Creamery
A NOVA 4 Eco-Score B
plaisirs nature sucre fmg
Chergui
C NOVA 4 Eco-Score D
Le fouetté
D NOVA 3 Eco-Score D
Turkkilainen maustamaton jogurtti 3,5%
Salakis
B NOVA 4 Eco-Score A
Vanilla Chocolate Balls x3 Banana Chocolate Flakes x3
müller
C NOVA 4 Eco-Score A
Gudbrandsdalsost
Tine
E NOVA 4 Eco-Score D