Barcode: 8717438101040
Roomboter assorti
by Overkempe
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
nl bio 01
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 31.6 g |
| of which saturated | 19.2 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
tarwebloem, *rietsuiker, *roomboter (melk), *hazelnoten, *kaneel, rijsmiddel (E500), *eieren,* Cacao, *zeezout, *citroenpuree,
Allergens
milk
Additives
e500
Related Products in Snacks
Fine imported chocolate
Jelina Chocolatier
E NOVA 4
Matcha Green Tea White Chocolate
Galerie au Chocolat
E NOVA 3
72% Cocoa Bold Espresso Dark Chocolate
Galerie au Chocolat
D NOVA 3
Midnight Dark 72% Cocoa Dark Chocolate
Galerie au Chocolat
E NOVA 3
Assorted chocolates
E NOVA 4
Fine imported chocolate
Jelina Chocolatier
E NOVA 4
Flour snack
E NOVA 4
Dark Chocolate
Fairtrade
E NOVA 3
SEA SALT FLEUR DE SEL DARK CHOCOLATE
GALERIE au chocolat
E NOVA 4
Maple Crunch Milk Chocolate
Galerie au Chocolat
E NOVA 3
Earl grey
Galerie au chocolat
D NOVA 3
72% Cocoa Spiced Fire Dark Chocolate
Galerie au chocolat
D NOVA 3