Barcode: 8710400400301
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 472.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
TARWEbloan. 29% roomboter (MELK), suiker. HEIpoeder (NELK), water, kleurstof (E160a), gejodeerd zout.
Allergens
milk
Additives
e160a
Related Products in Snacks
Activated Superfood Popcorn Tandoori Turmeric
D NOVA 1
Thorntons, salted caramel truffles
Thorntons, Lbb Imports Llc
E NOVA 4
Thorntons, milk chocolate pieces
Thorntons, Lbb Imports Llc
NOVA 4
Thorntons, premium collection, chocolate
Thorntons, Lbb Imports Llc
NOVA 4
Activated superfood popcorn
D NOVA 4
Thorntons, irresistibles truffles, gingerbread
Thorntons, Lbb Imports Llc
E NOVA 4
Special Toffee
Thorntons
NOVA 4
Thorntons, an assortment of milk dark and white chocolate
Thorntons, Lbb Imports Llc
NOVA 4
Activated superfood popcorn, cinnamon twist
D NOVA 3
Organic activated superfood popcorn, berry superfruit
D NOVA 3
wild berry sprouted trail mix
living intentions
C NOVA 1
Thorntons, celebration bottle
Thorntons, Lbb Imports Llc
NOVA 4