Barcode: 8718907153744
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 16.7 g |
Ingredients
Melk, zout, zuursel, strensel, schimmelcultuur.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
2% reduced fat milk
B NOVA 1
Extra creamy whipped topping, extra creamy
D NOVA 4
Original whipped topping made with real cream, original
D NOVA 4
Cultured lowfat buttermilk
B NOVA 4
2% Reducedfat Milk
B NOVA 1
1% Lowfat Milk
Schnucks, Schnuck Markets Inc.
B NOVA 1
Fat free skim milk
B NOVA 1
Chocolate milk
E NOVA 3
Vitamin d whole milk
Schnucks
C NOVA 1
Lactose Free 2% Reduced Fat Milk
Schnucks
B NOVA 1
1% fresh lowfat milk
B NOVA 1
1% low fat chocolate milk
D NOVA 4