Barcode: 8710400002055
Roomijs vanille
by Albert Heijn
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 205.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 23.0 g |
| of which sugars | 23.0 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
magere melk, 27% slagroom, suiker, wei-eiwitconcentraat, scharreleigeelpoeder, kleurend wortelconcentraat, stabilisator (johannesbroodpitmeel), Bourbonvanille-extract, gemalen vanillestokje.
Related Products in Desserts
Icesticks Helados
Bolis
B NOVA 4
Cône rhum raisins (G) raisins macérés au rhum x6 - 120mL
Netto
E NOVA 4 Eco-Score A
Bac sorbet cassis - 1L
Adélie
C NOVA 4 Eco-Score A
Cookies & Cream Light Ice Cream
Halo Top
A NOVA 4 Eco-Score B
Triple Berry Sorbet
Chapman's
NOVA 4 Eco-Score B
Bac sorbet poire - 1L
Adélie, Intermarché
C NOVA 4 Eco-Score A
Cappuccino Dessert, Kaffee
Italiamo
D NOVA 4
High Protein Pudding
K-Classic
A NOVA 4
Frozen dark chocolate almond sea salt bar
Kind Frozen
D NOVA 4
chocolate chip cookie dough frozen greek yogurt bars
yasso
D NOVA 4
French Vanilla Ice Cream
Breyers
D NOVA 4
Protein Pudding Choco Mountain
Chiefs
A NOVA 4