Barcode: 2310161101941
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 306.0 kcal |
| Fat | 25.6 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Kaas 84%, (MELK), water, smeltzout: E331, rookaroma 0,1%, conserveermiddel: E200/E251, kleurstof: annatto norbixine.
Allergens
milk
Additives
e160b
e200
e251
e331
Related Products in Dairies
Cheddar Cheese
Barron County
D NOVA 4
Manchego Cheese
Kirkland
D NOVA 3
Saint Nectaire Fermier
Laiterie de la Montagne
D
Vv supremo, queso chihuahua, mexican quesadilla melting cheese
Vv Supremo
D NOVA 3
Mimolette extra vieille 18 mois
E NOVA 4
Uniekaas, meadowkaas, spring milk dutch cheese
Uniekaas
D NOVA 3
Gorgonzola DOP
Gorgonzola
D NOVA 3
Organic Aged Cheddar Cheese
Kingdom
D NOVA 3
halib
senico
NOVA 4
Comté fort des rousses AOP 18 mois
E.Leclerc
D NOVA 3
ferme et fondant
Nestlé
B NOVA 4
Dpi specialty foods, myzithra cheese
Dpi Specialty Foods
E NOVA 4