Barcode: 8718452454785
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 176.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
KarneMELK, gepasteuriseerde room (MELK), yoghurt (MELK), ui, zout, bieslook 0,4%, zuursel (MELK). Allergenen: melk.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Mother Dairy Full Cream Milk
Mother Dairy
D NOVA 1
Vijaya Vajra
Vijaya
NOVA 1
Mother Dairy Super-T Milk
Mother Dairy
B NOVA 1
Mother Dairy Butter
Mother Dairy
E NOVA 2
Classic Dahi
Mother Dairy
B NOVA 1
Fruit Yoghurt Mango
Mother Diary
C NOVA 4
Super T Milk
Mother Dairy
C NOVA 1
Classic Curd
Mother Diary
B
Rich milk
Keventer
NOVA 1
Super T Milk
Mother Dairy
C NOVA 1
Mother Dairy Toned Milk
Mother Dairy
C NOVA 1
Mother dairy classic dahi
Mother Dairy
B NOVA 1