Barcode: 8717703720594
Roompaté Bio
by St Hendrick
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
nl bio 01
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 32.7 g |
| of which saturated | 12.1 g |
| Carbohydrates | 3.1 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.7 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
36% varkenslever", varkensspek, 25% varkensvlees", EI", zout, specerijen* (MOSTERDzaad), MELKpoeder, voedingszuur E325, gebufferd azijnpoeder" (conserverend Ingredient), tomatenpoeder", conserveermiddel E250.
Additives
e250
e325
Related Products in Meats And Their Products
Holiday golden roasted turkey breast colored with caramelized apple juice, holiday golden roasted
D NOVA 4
Smoked chicken breast coated with chipotle & chili peppers, seasonings and natural flavors, chipotle pepper
D NOVA 4
Oven Roasted Turkey Breast
Applegate Organics
B NOVA 3
Roasted garlic chicken breast coated with spices, natural flavors and natural extractives of annatto and turmeric, roasted garlic
D NOVA 4
Saus,Pty,Fc,Orig,Ef,2Oz,Cn,10#,Z
Ember Farms
E NOVA 4
CRACKIN' CLASSIC CHICKEN TENDERS
M&S FOOD
A NOVA 1
Multi-Use Tofu
Vita Soy
A NOVA 1
Saus,Pty,Fc,Tky,Ef,1.47 Oz,Cn,10#,Z""
Ember Farms
NOVA 4
Half Roast Chicken
M&S
E NOVA 4
Maple honey ham, maple honey
D NOVA 4
Saus,Lk,Fc,Ef,20:1,2/10#,Z""
Ember Farms
E
Saus,Lk,Skin-On,Fc,Tky,Ef,16:1,10#,Z
Ember Farms
D NOVA 4