Barcode: 0021130240807
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CARAMEL COLOR, POTASSIUM BENZOATE (A PRESERVATIVE), NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVOR, CITRIC ACID.
Additives
e150c
e212
e330
Related Products in Undefined
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4