Barcode: 0021130252213
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CARAMEL COLOR, POTASSIUM BENZOATE (A PRESERVATIVE), NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVOR, CITRIC ACID.
Additives
e150c
e212
e330
Related Products in Undefined
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4