Barcode: 0033629125502
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Triple filtered carbonated water, cane sugar, wintergreen, oil of cloves & other natural flavors, gum acacia, caramel color (from caramelized cane sugar), korean ginseng extract.
Additives
e150c
e414
Related Products in Beverages
Zeigler's, Premium Lemon Tea
Zeigler's Beverages Llc
E NOVA 4
Original Lemonade
Zeigler's Beverages Llc
E NOVA 4
Sparkling mineral water
Trader Joe's
B NOVA 4
Lemon And Lime Water
M&s, Marks&Spencer
C NOVA 4
Chocolate milk
Smith Brothers' Farms
B NOVA 4
Zeigler's, Old Fashioned Pink Lemonade Beverage
Zeigler's Beverages Llc
E NOVA 4
Trader joe's, sparkling mineral water, lemon
Trader Joe's
B NOVA 4
Hershey's Chocolate Milk
Hershey’s
E NOVA 4
Zeigler's, gala blend apple cider
D NOVA 1
Diet root beer
C NOVA 4
Organic cold brew coffee
Smith Bros. Farms Inc.
E NOVA 4
Root beer
NOVA 4