Barcode: 0041130210174
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 12.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, potassium benzoate (preservative), natural and artificial flavor, citric acid.
Additives
e150c
e212
e330
Related Products in Beverages
Still Mango & Passion Fruit Flavour Water 1 Litre
Asda
NOVA 4
Lucozade
Lucozade
D NOVA 4
Hot chocolate
Smooth
E NOVA 4
Tesco Blue Spark Sugar Free 250Ml
Tesco
C NOVA 4
Diet energy drink Summer Fruits
ASDA
C NOVA 4
Orange and Peach Still Flavoured Mineral Water
Tesco
C NOVA 4
Blue Spark Original
Tesco
E NOVA 4
Boosting
Asda
D NOVA 4
sport isotonic drink raspberry
D NOVA 4
Thatchers Gold X4
Co-op, Tesco, Thatchers
C NOVA 4
Still Cherry & Plum flavoured water
Asda
C NOVA 4
Blue Spark - Sugar Free
Tesco
C NOVA 4