Barcode: 0041220147540
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 12.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, potassium benzoate and potassium sorbate (preservatives), natural and artificial flavor, citric acid.
Additives
e150c
e202
e212
e330
Related Products in Beverages
Juice
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Ocean spray, classic iced tea, cranberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 3
Energy juice drink, cranberry raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Cranberry infused sparkling water, cranberry pineapple passionfruit
B NOVA 4
Cranberry energy juice drink
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4
Cranberry infused sparkling water, cranberry raspberry blackberry
B NOVA 4
Ocean spray, pact, fruit infusions
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
NOVA 4
Cran-lemonade sparkling cranberry lemonade with another juice from concentrate, cran-lemonade
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Buchi, Sovereign, Kombucha, Ginger, Peach, Molasses
First Row Software Publishing
B NOVA 4
Diet tea, cranberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
C NOVA 4
Classic Iced Tea, White Cranberry Peach
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
E NOVA 4
Ocean spray, cran energy, energy juice drink, raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
D NOVA 4