Barcode: 0041270024570
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 12.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, potassium benzoate (a preservative), natural and artificial flavor, citric acid.
Additives
e150c
e212
e330
Related Products in Beverages
Goat Milk Kefir
Trader Joe's
C NOVA 3
Kong Strong
Lidl
C NOVA 4
ultrafiltered partly skimmed milk
fairlife
B NOVA 1 Eco-Score C
DanUp Fresa chico
DANONE
E NOVA 4 Eco-Score E
Ultra Paradise
Monster Energy
NOVA 4
Chocolate flavored instant drink mix, chocolate
Hy-vee
NOVA 4
Sauvignon
Expert club, La Croix du Pin
NOVA 3 Eco-Score C
ACQUA PANNA Eau Minérale Naturelle 75cl verre perdu
Nestlé, Acqua Panna, San Pellegrino
B
Fruit Punch Sports Drink
BODYARMOR
D NOVA 4
Chocodrank op basis van melk met zoetstoffen (UHT)
Cécémel
C NOVA 4 Eco-Score B
Kombucha
Good Culture Society
NOVA 4 Eco-Score B
Carlsberg 6X33CL CAN CARLSBERG 5.0 DEGRE ALCOOL
Carlsberg
NOVA 3 Eco-Score D