Barcode: 00421144
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Sugar, Honey, Root Beer Extract #214, Root Beer Extract # 79-400, Citric Acid, Sodium Benzoate-A Preservative, Yucca, Vanilla.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Whipped Mix Dark Chocolate Flavor Hot Cocoa Mix
NOVA 4
müllermilch roasted almonds taste
Müller
D NOVA 4
NESCAFÉ CLÁSICO
NESCAFÉ
Vanilla latte high protein iced coffee
Slate
B NOVA 4
Jus D'aloe Vera - 473 ML - Lily of the Desert
NOVA 3
Chocolate flavor milk powder
Nesquik
NOVA 4
Nesquik
Nesquik
NOVA 4
Milo
Nestlé,Milo
NOVA 4
Smooth Orange Juice
Sainsbury's
C NOVA 1
Fat Free Chocolate Milk
Darigold
C NOVA 4
Reduced Fat Chocolate Milk
FIT
C NOVA 4
Cinnamon Churro Flavor
Nesquik
NOVA 4