Barcode: 0045243009403
Root beer
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.8 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
carbonated water, high fructose corn syrup, glucose syrup, maltodextrin, citric acid, natural and artificial flavors, sodium benzoate, phosphoric acid, sodium citrate, calcium disodium EDTA, sodium chloride, yucca extract, caramel color
Additives
e150c
e211
e330
e331
e338
e385
Related Products
Croûtons du pêcheur nature - Spécial soupe
Pecheur
D NOVA 4
Georges Laporte Pâtissier Mini cakes tout chocolat
Georges Laporte
NOVA 4
Georges Laporte Pâtissier Cake a l'Orange et au Cointreau
Laporte
NOVA 4
Croûtons grillés
Brioche Pasquier
D NOVA 4
Petits Moelleux à La Pomme
Georges laporte patissier
NOVA 4
Biscottes
Borsa
A NOVA 4
Croûtons frits ail
Brioche Pasquier
D NOVA 4
Mini cakes aux fruits
Georges Laporte
D NOVA 4
Biscottes à la farine complète
Borsa
C NOVA 4
Cake aux fruits
Georges Laporte
D NOVA 4