Barcode: 0049000069648
Root Beer
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED FILTERED WATER, INVERT CANE SUGAR, CARAMEL COLOR. NATURAL FLAVORS, CITRIC ACID.
Additives
e150c
e330
Related Products in Beverages
Jus D'orange 20cl x 6
Leader Price
C NOVA 1
Jus D'ananas
Brici
E
Le sirop bio citron
Pressade
E NOVA 4
Jus d'orange
BRICI
E
Crozes Hermitage
Pierre Chanau
NOVA 4
le bio orange
PRESSADE
E
Chicorée Café au Lait
Auchan
NOVA 4
Le coffret parfumé
Lipton
B
Jus D Orange Bio -lot De 4 Bouteilles De 25CL
Pressade
E
Le Bio Multifruits
Pressade
D NOVA 1
The Peche Bio -lot De 6 Briquettes De 20CL
Pressade
C NOVA 4
Multi vitamines
Auchan
C NOVA 3