Barcode: 0055742510164
Root Beer
by Compliments
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
mk kosher
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 13.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugar/glucose-fructose, Caramel colour, Natural flavour, Potassium benzoate, Citric acid
Additives
e150c
e212
e330
Related Products in Beverages
Cucumber mint sparkling water
Good & Gather
B NOVA 4
Unsweetened grapefruit sparkling water, unsweetened grapefruit
B NOVA 4
Unsweetened raspberry blackberry sparkling water, unsweetened raspberry blackberry
B NOVA 4
Berry lemonade flavored organic juice drink from concentrate pouches, berry lemonade
B NOVA 4
Watermelon Sparkling Water
Good & Gather
B NOVA 4
Coconut pineapple sparkling water
B NOVA 4
Tropical cherry sparkling water
Good & Gather
B NOVA 4
Cranberry citrus sparkling water
Good & Gather
B NOVA 4
Ginger peach sparkling water
Good & Gather
B NOVA 4
Ginger Peach Sparkling Water
Good & Gather
B NOVA 4
Lime sparkling water
B NOVA 4
Unsweetened coconut pineapple sparkling water, unsweetened coconut pineapple
B NOVA 4