Barcode: 0069000040508
Root Beer
by Mug
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
cor kosher
no caffeine
Categories
Available in
canada, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 12.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugars (sugar/glucose-fructose), Natural and artificial flavour, Sodium benzoate, Citric acid, Quillaia extract, Modified corn starch, Calcium disodium EDTA, Caramel
Additives
e211
e330
e385
e999
Related Products in Beverages
Juotava päärynäjogurtti
Rainbow
D NOVA 4
Påskmust
ICA
E NOVA 4
BCAA Pære
NOCCO
B NOVA 4
Milk 1.5% fat
Coop Xtra
B NOVA 1
Chokladmjölk
Ica
C NOVA 4
Aloe Vera Original
Nobe
D NOVA 4
ICA Fil Naturell
ICA
B NOVA 3
Skumtomte
NOCCO
C NOVA 4
Portello
Vasa Bryggeri
E NOVA 4
nocco
nocco
B
Cola
ICA
D NOVA 4
Choklad Mjölk
Ica
C NOVA 4