Barcode: 0069000040553
Root Beer
by Mug
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
cor kosher
no caffeine
Available in
canada, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugars (sugar/glucose-fructose), Natural and artificial flavour, Sodium benzoate, Citric acid, Quillaia extract, Modified corn starch, Calcium disodium EDTA, Caramel
Additives
e211
e330
e385
e999
Related Products in Beverages
Apfel spritzer
Hollinger
D
Minéral water
OXY, Oxygizer
A NOVA 4
Bio Kola
M Y E
E
Spar Wild Berry
Spar
E NOVA 4
Apfel Johannisbeer mit stillem Wasser
Spar Vital
C NOVA 3
Höllinger Cranberry Sprizz, 0,5 LTR Flasche
Hollinger
D NOVA 4
Höllinger Orange, 1 LTR Elopak
Hollinger
E
Zeolith detox
Lava Vitae
B
Jus De Raisin Bio
Hollinger
E NOVA 1
Bio Orange sprizz
Hollinger
D NOVA 4
Green Waldmeister Limonade
Green Egglgut
E NOVA 4
Enzo Alpin Limonade
ENZO Alpin
D NOVA 4