Barcode: 0092825100812
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.2 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, potassium benzoate (a preservative), natural and artificial flavor, citric acid.
Additives
e150c
e212
e330
Related Products in Beverages
Nectar kiwi ananas 85% min
La Source Du Verger
D NOVA 3
Wattwiller
Wattwiller
A NOVA 4
Cocktail Pomme Cassis
La Source du Verger
C NOVA 1
Pur jus de pomme
La Source Du Verger
C NOVA 1
Cocktail pomme framboise
La source du Verger
C NOVA 1
Eau minérale naturelle
Wattwiller
A
Pétillant pur jus Pomme de Savoie
La Source du Verger
D NOVA 4
Jus de pomme cassis pétillant
Les Vergers De La Manse
C NOVA 4
Cidre brut bio
La Source Du Verger
NOVA 3
Petillant pur jus pomme
Le Savoyard Gourmand
E NOVA 4
Cocktail Pomme vanille
La Source Du Verger
C NOVA 4
Eau minérale naturelle
Wattwiller
A NOVA 1