Barcode: 01293508
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, sodium benzoate (preserves freshness), citric acid, natural and artificial flavor, calcium disodium edta (to protect flavor), quillaia extract.
Additives
e150c
e211
e330
e385
e999
Related Products in Beverages
Toddler drink with probiotics milk-based powder
Similac
NOVA 4
Therapeutic nutrition
D NOVA 4
High protein nutrition shake
C NOVA 4
Very-high-protein nutrition drink , vanilla
NOVA 4
High-protein nutrition with fiber
NOVA 4
Very-high-protein nutrition
NOVA 4
Therapeutic nutrition
C NOVA 4
Therapeutic nutrition, butter pecan
C NOVA 4
Therapeutic nutrition
E NOVA 4
Nutrition shake
E NOVA 4
Original nutrition shake
E NOVA 4
Therapeutic nutrition
E NOVA 4