Barcode: 04244129
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
CARBONATED WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CARAMEL COLOR, POTASSIUM BENZOATE, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS, SUCRALOSE.
Additives
e150c
e212
e955
Related Products
Protein bar
E NOVA 4
Banana mango with coconut organic energy food, banana mango with coconut
Clif, Clif Bar And Company
B NOVA 3
Banana maple oatmeal organic energy food, banana maple oatmeal
Clif, Clif Bar And Company
C NOVA 3
Banana beet with ginger organic energy food, banana beet with ginger
C NOVA 3
Sweet potato with sea salt organic energy food, sweet potato with sea salt
E NOVA 3
Dark chocolate chili almond fruit + nut bars, dark chocolate chili almond
Clif, Clif Bar And Company
D NOVA 3
Bars peanut butter dark chocolate box
Clif
D NOVA 4
Hot chocolate energy bars, hot chocolate
Clif
D NOVA 4
Apple cinnamon oatmeal organic energy food, apple cinnamon oatmeal
C NOVA 3
Chocolate mint whole grain protein snack bars, chocolate mint
Clif Kid
D NOVA 4