Barcode: 07806207
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 3.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, sodium benzoate (preservative), natural and artificial flavors, aspartame, acesulfame potassium, malic acid, quillaia extract.
Additives
e150c
e211
e296
e950
e951
e999
Related Products in Beverages
Root beer pure cane sugar soda
E NOVA 4
Kist, Sparkling Water, Strawberry Watermelon
Intrastate Distributors Inc.
C NOVA 4
Sparkling water with natural energy
Intrastate Distributors Inc.
B NOVA 4
Kist, Sparkling Water, Cherry Pomegranate
Intrastate Distributors Inc.
B NOVA 4
Wild poppy juice - peppermint lemonade
Wild Poppy
C NOVA 3
Kist, Sparkling Water With Natural Energy, Blackberry, Blueberry
Intrastate Distributors Inc.
C NOVA 4
Kist, Sparkling Water With Natural Energy, Acai Blueberry Pomegranate
Intrastate Distributors Inc.
C NOVA 4
Frostie, Root Beer
Intrastate Distributors Inc.
E NOVA 4
Soda pop
E NOVA 4
Kist, Sparkling Water, Lemonade
Intrastate Distributors Inc.
C NOVA 4
Kist, Sparkling Water, Blackberry, Raspberry
Intrastate Distributors Inc.
C NOVA 4
Kist, Sparkling Water, Orange Mango
Intrastate Distributors Inc.
C NOVA 4