Barcode: 0793573124425
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated spring water, pure cane sugar, natural flavors, caramel color, quillaja extract, phosphoric acid, sodium benzoate (preservative), potassium sorbate (preservative).
Additives
e150c
e202
e211
e338
Related Products in Beverages
Hot cocoa mix
NOVA 4
1% Lowfat Milk
Member's Mark
B NOVA 1
Hot cocoa mix with marshmallows
NOVA 4
Hot cocoa mix with marshmallows
NOVA 4
Cappuccino mix
NOVA 4
100% apple cider
E NOVA 1
Spiced apple cider
E NOVA 1
Hot cocoa drink mix
NOVA 4
Hot cocoa mix
NOVA 4
Hot Cocoa Mix
Great Value
NOVA 4
Hot Cocoa Mix
Walmart
NOVA 4
Sparkling water beverage
C NOVA 4