Barcode: 66035374
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 12.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
GLUCOSE, CORN SYRUP, CARAMEL COLOR, SODIUM BENZOATE, ARTIFICIAL FLAVORS, QUILLATA EXTRACT
Additives
e150c
e211
Related Products in Beverages
Southern sweet sweetened iced tea mix
Lipton
NOVA 4
Lowfat Chocolate Milk
Saputo
E NOVA 4
Château Gillet
Bordeaux
B
Lipton, low calorie diet iced tea mix, lemon natural flavor
Lipton, Unilever
NOVA 4
Lipton, low calorie diet iced tea mix, lemon natural flavor
Lipton, Unilever
NOVA 4
Sweetened iced green tea mix
Lipton
NOVA 4
Southern Sweet Tea Sweetened Iced Tea Mix
Lipton
NOVA 4
Iced tea sweet tea
NOVA 4
Unsweetened iced tea k-cup pods
Iced green tea
NOVA 4
Lipton Diet Lemon Iced Tea Mix
Lipton, Unilever
NOVA 4
Black iced tea mix
Lipton, Unilever
NOVA 4