Barcode: 0085239054468
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which sugars | 82.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, contains less than 2% of natural & artificial flavors, palm oil, glycerine (vegetable), artificial colors (red 40, blue 1, red 3, yellow 5).
Additives
e102
e127
e129
e133
e422
Related Products in Snacks
Sour cream & onion flavored potato chips, sour cream & onion
D NOVA 4
Transformers fruit flavored snacks, fruit
E NOVA 4
real semi-sweet chocolate chips
food club
E NOVA 4
Classic potato chips, classic
E NOVA 3
Barbecue flavored potato chips, barbecue
E NOVA 4
Ripple cheddar & sour cream potato chips, ripple cheddar & sour cream
Food Club
E NOVA 4
Vanilla wafers, vanilla
Food Club
E NOVA 4
Peanuts, fruit flavored snacks, sour apple, watermelon, tropical punch, raspberry
E NOVA 4
Honey graham crackers, honey
Food Club
D NOVA 4
Wavy potato chips, wavy
E NOVA 3
Food club, fudge factory, fudge striped shortbread cookies
Food Club
E NOVA 4
Curious george, assorted fruit flavored snacks, assorted fruit
E NOVA 4