Barcode: 0628308140107
Root Beer Cove Soda
by Cove
Processing
NOVA 4
Labels
organic
usda organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.1 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fittered water, Erythritol, Caramel color, Citric acid, Natural favor, Vanilla extract, Himalayan salt, Stevia extract, Ascorbic acid (vitamin C, Guar gum, Bacillus subtilus DE111" (probiotic). "ORGANIC
Additives
e150c
e330
e412
e968
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Purified water
Wellesley Farms
B NOVA 1
Blue Raspberry Electrolyte Beverage
Electrolit
D NOVA 4
Strawberry Kiwi Caffeinated Energy Drink
Grizzly
C NOVA 4
Orange Electrolyte Beverage
Electrolit
D NOVA 4
New electrolit z orange mandarine crv bottle
Electrolit
C
Elements Coconut Water
The Elements
B NOVA 1
COWHEAD PURE MILK
Cowhead
C NOVA 1
immune+
Emergen-c
C NOVA 4
Lemon Breeze Zero Sugar Electrolyte Beverage
Electrolit
C NOVA 4
Fruit Punch Electrolyte Beverage
Electrolit
D NOVA 4
Strawberry-Kiwi Electrolyte Beverage
Electrolit
C NOVA 4
Core power
Fairlife
B NOVA 4