Barcode: 0007203611025
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, sodium benzoate (preservative), citric acid, gum arabic, natural and artificial flavors.
Additives
e150c
e211
e330
e414
Related Products in Beverages
Unsweetened Iced Tea
Meijer, Meijer Inc.
B NOVA 4
Tea & lemonade
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
APPLE CIDER
WELLSLEY FARMS
D NOVA 1
Sweetened green tea with honey & ginseng, honey & ginseng
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
D NOVA 4
Kefir
Cup Full
D NOVA 4
Kefir, Nonfat Drinkable Yogurt
Cupful
B NOVA 4
Iced tea
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 4
Powder Drink
Camelbak
NOVA 4
Naturally refreshing beverage
NOVA 4
Special blend of black tea & lemonade from concentrate, iced tea & lemonade
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
E NOVA 4
Coffee with creamer sugar
Sin Woo Foods Corporation
NOVA 3
Flavored Refreshing Beverage Sweetened With Stevia
Camelbak
NOVA 4