Barcode: 0856599003249
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whole milk, sugar, dextrose, cornstarch, caramel color, artificial flavor, carrageenan, vanillin (an artificial flavor), vitamin d3
Additives
e150c
e407
Related Products in Dairies
Fat free milk
B NOVA 1
2% reduced fat milk
Country Dairy Inc., Country Dairy
B NOVA 1
2% reduced fat milk
Country Dairy
B NOVA 1
Fat free milk
B NOVA 1
Nabisco easy cheese pasteurized cheese snack bacon 1x8.000 oz
Kraft
E NOVA 4
Vitamin D Milk
Country Dairy Inc., Country Dairy
C NOVA 1
Easy Cheese Cheddar
Nabisco
E NOVA 4
Queso in a can
Kraft Foods
D NOVA 4
Dutch Chocolate Milk
Country Dairy Inc., Country Dairy
E NOVA 4
Fat Free Milk
Country Dairy Inc., Country Dairy
B NOVA 1
Easy cheese pasteurized cheese snack cheese 1x8.000 oz
E NOVA 4
Nabisco easy cheese pasteurized cheese snack sharp cheddar 1x8.000 oz
E NOVA 4