Barcode: 0051022800628
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.6 g |
| of which sugars | 13.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, caramel color, potassium benzoate (preservative), natural and artificial flavor.
Additives
e150c
e212
Related Products in Beverages
Lemonade with pulp
E NOVA 3
Fruit punch drink mix
NOVA 4
Price chopper, hot cocoa drink mix, mocha
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Soda
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
E NOVA 4
Lemon iced tea
NOVA 4
Price chopper, hot cocoa rich & creamy flavor, peppermint
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
NOVA 4
Price chopper, country style lemon drink mix, lemonade
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Price chopper, sparkling freeze water beverage, black raspberry
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
C NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Price chopper, hot cocoa drink mix, salted caramel
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
NOVA 4