Barcode: 0850210004073
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 85.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic evaporated cane juice, water, ginger, raisins, natural root beer extract, natural birch extract, vanilla extract, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Sweeteners
Lite Syrup, Original
Quaker, Quaker Oats
C NOVA 4
Golden Syrup
By Sainsbury's
E NOVA 4
100% Pure Maple Syrup
Trader Joe's
E NOVA 2
Aunt jemima pancake syrup butter lite
Aunt Jemima
D NOVA 4
Syrup
E NOVA 4
Lite syrup, original
D NOVA 4
Original syrup, original
E NOVA 4
Butter rich syrup
Aunt Jemina
E NOVA 4
Lite syrup
D NOVA 4
Syrup
E NOVA 4
Aunt Jemima Country Rich Syrup 24 Ounce Plastic Jug
Aunt Jemima, Quaker
E NOVA 4
Chocolate syrup, chocolate
E NOVA 4