Barcode: 0688267529955
Root Vegetable Chip Medley
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 14.3 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
ROOT VEGETABLES (SWEET POTATO, TARO, BATATA, PARSNIP), EXPELLER PRESSED CANOLA OIL AND/OR SAFFLOWER OIL AND/OR SUNFLOWER OIL, SEA SALT, BEET JUICE CONCENTRATE (FOR COLOR).
Related Products
Oatmeal with flax
Betteroats
D NOVA 4
Whole grain wheat & bran cereal with raisins, whole grain wheat & bran cereal with raisins
Malt-O-Meal, Malt-O-Meal Co.
D NOVA 4
Cereal
Mom Brands
D NOVA 4
Toasted Rice Cereal
Crispy Rice
D NOVA 3
Cereal
D NOVA 4
Cereal
Post Consumer Brands Llc
E NOVA 4
Frosted mini spooners cereal, frosted
Mom Brands
B NOVA 4
Sweetened Flakes Of Corn Cereal
Malt O Meal
E NOVA 3
Thick & hearty maple and brown sugar
Betteroats
A NOVA 4
Malt-o-meal farina original fortified creamy hot wheat cereal
Farina Mills
A NOVA 1