Barcode: 0036406304923
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carrot, parsnip, turnip,celery root, fennel, thyme.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Refried beans
Old El Paso
B NOVA 4
Soup Sensations Sweet Potato, Pumpkin & Caramelised Onion
Continental
NOVA 4
Gluten free noodles
NOVA 3
Australian plum nectar
Queen Garnet
E
Snickers Coffee Flavour
Snickers
E NOVA 4
Orange marmelade
Gardener
Cheesy rice
Continental
D NOVA 4
Old El Paso Stand'n Stuff Taco Kit
Old El Paso
D NOVA 4
Chicken rice
Rice A Riso
NOVA 4
Keens Traditional Curry Powder
NOVA 3
Jumbo tortillas
Old El Paso
D NOVA 4
5 whole grain flakes
Be Natural
B