Barcode: 0717524787743
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 94.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 22.4 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Butternut squash(usa), yam (usa), turnip (canada).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nudeln Spaghetti Quattro Formaggi
Combino
C NOVA 4
Multigrain Bread
Trader Joe's
C NOVA 3
Kartoffelknödel halb & halb
Pfanni
NOVA 4 Eco-Score A
Canilla Extra Long Grain Enriched Rice
Canilla
NOVA 1 Eco-Score D
Pâtes italienne, Tagliatelle
Combino, Lidl Stiftung & Co. KG
NOVA 1
Oliven mit Sardellenpaste
Aldi
D NOVA 4 Eco-Score A
Datteln Deglet Nour
Alesto
C NOVA 1 Eco-Score B
Heinz Tomato Soup
Heinz
A NOVA 4 Eco-Score A
Organic Miso Reduced Sodium
marukome
E NOVA 3
Roerbak Provençaals
Albert Heijn
A NOVA 1
Reisnudeln
Asia Express Food, Oriental Food Co
B NOVA 1
Lavender Latte Oatmilk Creamer
Starbucks
D NOVA 4