Barcode: 0032251275593
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 76.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, artificial flavors, water, fd&c red #40, fd&c yellow #5, fd&c blue #1.
Additives
e102
e129
e133
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Chocolat noir & eclats noisettes
Pure Via
C NOVA 4 Eco-Score D
Greggs Sausage Rolls 4pk
Greggs,Iceland
E NOVA 4
Corny Schoko
Corny, Schwartau
E NOVA 4 Eco-Score C
Mini BN Chocolat
BN
E NOVA 4 Eco-Score D
Chips knoflook peterselie
E NOVA 4
Chips de pois chiches
Solébio
D NOVA 3
Chocolate Chip Cookies
Fairprice
E NOVA 4 Eco-Score E
Cloetta Kexchoklad Minibit
Cloetta, Ikea Cloetta
E NOVA 4 Eco-Score C
Choco Pie Original
ORION
E NOVA 4 Eco-Score D
Protein Bar
Creamy
NOVA 4
Strawberry Pastry Crisps
K
D NOVA 4
HULA HOOPS
Chio
NOVA 4