Barcode: 4061464734555
Rootbeer probiotic soda
by Vitalife
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
kosher
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Organic Tibicos (Water, Organic Cane Sugar, Organic Tibicos Cultures), Organic Inulin, Organic Cane Sugar, Organic Apple Juice Concentrate, Organic Root Beer Flavor, Organic Stevia, Organic Lemon Juice Concentrate, Organic Vanilla Extract, Organic Monk Fruit Extract, Tartaric Acid, Sea Salt
Additives
e334
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Burger King, 1% Low Fat Chocolate Milk, 8 Fl Oz
Burger King
C
Papa John's, Cherry Seven Up, 20 Oz
Papa John's
B
Long John Silver's, Sierra Mist, Small, 20 Fl Oz
Long John Silver's
C
Wawa, Iced Caramel Macchiato, 16 Oz
Wawa
B
Jack In The Box, Coke Zero, 30 Fl Oz
Jack in the Box
B
Jamba Juice, Cucumber Orange Cooler, 22 Oz
Jamba Juice
B
KFC, Lipton Brisk Unsweetened No Lemon Iced Tea, 20 Fl Oz
KFC
B
KFC, Code Red Mountain Dew, 20 Fl Oz
KFC
C
Sbarro, Manzanita Sol
Sbarro
E
Olive Garden, Long Island Limoncello
Olive Garden
E
Papa John's, Dr Pepper 10, 20 Oz
Papa John's
B
Wawa, Cookies & Cream Milkshake, 24 Oz
Wawa
C