Barcode: 0079200995607
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 56.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, wheat flour, water, 2% or less of citric acid, sorbitol, maltodextrin, sodium citrate, glycerin, natural flavors, malic acid (dl-malic acid), gelatin, vegetable juice color, confectioners glaze (lac-resin), salt, spirulina extract color, beta - carotene color, turmeric oleoresin color.
Allergens
gluten
Additives
e296
e330
e331
e420
e422
e428
Related Products in Snacks
Chocolate peanut protein bars
Boundless Nutrition Llc
C NOVA 4
Original caramels
E NOVA 4
Original
E NOVA 4
Popcorn ball
D NOVA 4
Grass-fed whey protein bar, chocolate peanut
C NOVA 4
Lokenath Bhujiyawala chana dal
Lokenath Bhujiyawala
E NOVA 3
Soft & chewy original caramels
E NOVA 4
Grass-fed whey protein bar, chocolate brownie
C NOVA 4
Bonbons à l'érable
E NOVA 4
Chocolate mint grass-fed whey protein bar, chocolate mint
Boundless Nutrition Llc
C NOVA 4
Caramel corn
E NOVA 4
Grass-fed whey protein bar, chocolate mint
C NOVA 4