Barcode: 2248050002867
Roquefort AOP
Labels
designated origin denomination
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
ROQUEFORT PAPILLON AOP Fromage à pâte persillée au LAIT de brebis cru et entie.
Related Products in Dairies
4 Quesos
Milbona
D NOVA 4
serek śmietankowy
Lidl
D NOVA 4
Haselnuss Schnitte
Sondey
E NOVA 4
Irish Extra Low Fat Milk
Coolree creamery
B NOVA 1
Yoghurt
Milbona
B NOVA 1
Crème de Lait
Hema
E NOVA 1
Feta cheese PDO
Eridanous
D NOVA 3
Grana Padano
Milbona
D NOVA 3
Kirsch Quark
Landfein
C NOVA 4
Speisequark Magerstufe
Landfein
NOVA 3
Fromello - Serek z cebulą i szczypiorkiem
Pilos
D NOVA 4
Stracciatella Quark
Landfein
C NOVA 4