Barcode: 20295035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Roquette.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic hot dog buns
D NOVA 3
Ancient grains organic bread
C NOVA 4
Organic country white bread
C NOVA 4
Organic 12 grains & seeds bread
C NOVA 4
Hamburger buns
D NOVA 3
Aceite de Coco
Prodcoco
Organic chia & honey bread
B NOVA 4
Whole grain bread
C NOVA 4
Hawaiian rolls
D NOVA 4
Organic english muffins
A NOVA 4
Organic 21 whole grains & seeds
A NOVA 4
Organic raisin cinna-wheat bread
C NOVA 4