Barcode: 3256221053494
Roquette - Sachet 80g
by U
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
packaged in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
jeunes pousses de roquette
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original flavor instant oatmeal, original
A NOVA 4
Hy vee one step tasteeos
C NOVA 4
Hy vee cinnamon roll instant oatmeal
Hyvee
D NOVA 4
Baja roasted corn blend, baja roasted
C NOVA 4
Herb & garlic seasoned roasted red potato blend, herb & garlic seasoned
Hy-Vee Select
C NOVA 4
Hy vee apples & cinnamon instant oatmeal
Hyvee
D NOVA 4
Hy vee maple & brown sugar instant oatmeal
Hyvee
D NOVA 4
Roasted super sweet corn, roasted
Hy-Vee
A
Crunchy granola raisen bran
D NOVA 4
Toasted Rice Flakes
Hyvee
D NOVA 4
Lemon & herb seasoned roasted gold potato blend, lemon & herb seasoned
C NOVA 4
Quick oats 100% whole grain cereal
A NOVA 1