Barcode: 7090006470047
Røros Smør Økologisk
Labels
no gluten
organic
debio organic
green dot
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 782.0 kcal |
| Fat | 87.0 g |
| of which saturated | 58.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Økologisk Røros Rømme™ (lavpasteurisert og ikke-homogenisert fløte og mjølkesyrekultur) og norsk uraffinert havsalt.
Related Products in Dairies
Grießpudding High-Protein - Pur/Classic
Aldi,Milsani,Molkerei Gropper
A NOVA 4 Eco-Score A
Frutos del Bosque
Danone
A NOVA 4 Eco-Score B
Selský jogurt bílý s kulturou BiFi
HOLLANDIA
B Eco-Score B
Grana Padano 16 Mesi
Lidl,Milbona,Saviola
D NOVA 3 Eco-Score C
Skyr High Protein
Ehrmann
A NOVA 1 Eco-Score B
Milk
Almarai
C NOVA 1 Eco-Score D
Mousse de queso con ajo y finas hierbas
Hacendado
E NOVA 4 Eco-Score D
Blueberry HIGH PROTEIN
MILK SANI
A NOVA 4 Eco-Score A
Edam
Milbona
NOVA 3 Eco-Score D
fromage belle vache 96p
E Eco-Score D
Хомогенизиран продукт за готвене на растителна основа
Cremio
D NOVA 4 Eco-Score C
Queijo de Pastagem Light
Terra Nostra
C Eco-Score D