Barcode: 7310340111049
Rørsukker
by Dan Sukker
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
fair trade
no gluten
fairtrade international
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rørsukker.
Related Products in Sweeteners
Sucre vanillé bio équitable sucre de canne
alsa
E NOVA 2
ORIGINAL pancake syrup
Kroger
C NOVA 4 Eco-Score C
Organic Maple Syrup
Kirkland Signature
E NOVA 2 Eco-Score C
Daddy confidelice special confiture 1kg
Daddy
E Eco-Score A
Salted Caramel Syrup
Torani
E NOVA 4
Natural Turbinado Sugar
Sugar In The Raw
B Eco-Score A
PANCAKE SYRUP
Walden Farms
C NOVA 4
Pure Cane Granulated Sugar
Raley's
E NOVA 2 Eco-Score A
Maple grove farms of vermont, no high fructose corn syrup, boysenberry
Maple Grove Farms Of Vermont, Maple Grove Farms Of Vermont Inc.
E NOVA 4
Zero Sugar
Hungry Jack
C NOVA 4
Morena Pure Cane Sugar
Zulka
D NOVA 2 Eco-Score C
AGAVEN DICKSAFT
DmBio
D Eco-Score D