Barcode: 4388860684681
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 339.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.1 g |
| of which sugars | 78.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Traubenmostkonzentrat* 70%, Weinessig* 30%. *enthält Sulfite
Related Products in Condiments
Remoulade sauce
E NOVA 4
Spinach dip
D NOVA 4
Chesapeake cocktail sauce, chesapeake
D NOVA 4
Dark chocolate & sea salt dip
E NOVA 4
Bacon parmesan dip
E NOVA 4
Spicy yum yum sauce, spicy
E NOVA 4
Taco dip
E NOVA 4
Tartar sauce, tartar
E NOVA 4
Artichoke spinach dip
D NOVA 4
Cocktail sauce, cocktail
C NOVA 4
Weis quality, guacamole dip, zesty
Weis Quality, Weis Markets Inc.
D NOVA 4
Yum yum sauce
E NOVA 4