Barcode: 8901262050067
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 47.4 g |
| of which sugars | 43.9 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar Syrup (Sugar, Water), Indian Cottage Cheese (Pasturized Milk, Lactic Acid], Rose Water. Allergen Information; Contains Milk. May contain traces of nuts. Made in a facility that processes food containing other tree-nuts. Made trom mixed milk of Cow and Buffalo in approx. 50:50 proportion.
Additives
e270
Related Products in Snacks
Cotton Candy
Yummys
E NOVA 4
Musli Bar czarna porzeczka papryka
Oshee natural
C NOVA 3
High protein bar
Oshee
D NOVA 4
Biscuits with zabaglione flavour cream and milk chocolate
Tago
E NOVA 4
Lindor
Lindt
E NOVA 4
Krem o smaku kakaowo-orzechowym
Łakomcia, Wilhelm Reuss
E NOVA 4
Śliwka w czekoladzie
Jutrzenka Dobre Miasto
E NOVA 4
Lindor
Lindt
E NOVA 4
Baies inca au chocolat cru
E
Lindor LT Mini Cadeau
Lindt
E NOVA 4
Krówka mleczna
Jutrzenka,Anabela
E NOVA 4
Lindor
Lindt
E