Barcode: 0896911001898
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 10.5 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 15.8 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (malted barley flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid.), oil, vegetable, industrial, soy (partiaaly hydrogenated, granulated sugar, water, eggs, vegetable shortening (partially hydrogenated soybean and cottonseed oils.). powdered sugar, crushed cinnamon, quince, mango, apple, and peach pastes, yellow 5 and 6, sodium benzoate, salt, artificial butter flavor, calcium propionate, yeast, corn syrup.
Allergens
eggs
soybeans
Additives
e211
e282
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
María con leche
Marca Guia,P’tit Déli
D NOVA 4
Sonrisas choc
Biscuits Galicia
E NOVA 4
Crespillos de autor
Dealcazar
E NOVA 3
Corazones sorpresa
Biscuits Galicia
D NOVA 4
Rosquillas leche condensada
Biscuits Galicia
E NOVA 4
Biscuit Maria
P'tit Déli
D NOVA 4
El cubo de galletas
Biscuits Galicia
E NOVA 4
Chococeltas
Biscuits Galicia
E NOVA 4
Surtido de pastas
Biscuits Galicia
D NOVA 4
Galleta Castellana Integral
Productos Blanco
C NOVA 4
Rosquillas de Ledesma
Rosquillas ledesminas
E NOVA 3
Pastas rellenas de chocolate sin palma y sin
Biscuits Galicia
E NOVA 4