Barcode: 8402001010668
Rosca Serrana
by Hacendado
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 259.0 kcal |
| Fat | 8.2 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.5 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Farinha de trigo, presunto serrano (20%), queijo* emmental fundido (19%), água, farinha de trigo sarraceno, massa mãe de trigo, sal, farinha de centeio malteada, levedura, citrato trissódico, antioxidantes (ascorbato de sódio, ácido cítrico), aromatizante, conservantes (nitrato de potássio, nitrito de sódio), beta-caroteno, extrato de pimentão. Pode conter vestígios de soja e mostarda. *Queijo produzido com leite pasteurizado.
Additives
e160a
e160ai
e250
e301
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Sandwiches
Doubble sandwich
Le pan
C NOVA 4
แซนด์วิชหมูหยองน้ำสลัด
เซเว่นอีเลฟเว่น, 7-Eleven
C
Southern Fried Chicken Wrap with Honey and Mustard Slaw
Waitrose & Partners
C NOVA 4
Egg and Cress Sandwich
Coop
C NOVA 4
eifrei salat Sandwich
ja
C NOVA 4
mini sandwich frais
Aldi
C NOVA 4
Protein Turkey Sandwich
Sandwiches WIN euro catering
C Eco-Score D
Sandwich chicken mayonnaise
C NOVA 4
Chicken Buttermilk Biscuit Egg & Cheese
Jimmy Dean
D NOVA 4
Smoked Ham & Mustard Mayo
M&S
C Eco-Score E
Sandwich au poulet rôti
Bien Fait
C NOVA 4 Eco-Score B
ROAST CHICKEN MOZZARELLA & PESTO
Tesco
NOVA 4