Barcode: 8436529604658
Roscos con anís
by Biopanadería
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
no preservatives
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
made in the eu
no lactose
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 373.1 kcal |
| Fat | 17.3 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 29.3 g |
| of which sugars | 16.6 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Harina de Trigo Integral*, Azúcar de Caña Integral*, Aceite de Oliva Virgen Extra de 1ª Extracción en Frío*, Huevos*, Anís en Grano* y Bicarbonato. (* de Producción Biológica)
Related Products in Snacks
Special k protein dessert-inspired meal bar, chocolatey dipped mint
E NOVA 4
Health bar
Meta
D NOVA 4
Brownie, chocolatey
E NOVA 4
Protein Bar, Cookies & Cream
Quest Bar
C NOVA 4
Donuts
E NOVA 4
12 g protien meal bars
E NOVA 4
Honey almond protein meal bar, honey almond
D NOVA 4
Potato chips, original
E NOVA 4
Les cookies Coco
Matatie, Ritz
E NOVA 4
Roasted Chickpeas - Tomato & Basil
Graines Équitables
B NOVA 3
Chocolatey Chip Cookie Dough Protein Meal Bars
Kellogg's
NOVA 4
Chocolate Peanut Butter Protein Meal Bars
Kellogg's Special K
D NOVA 4